Lokalizacja

Wadowice

Będąc w Krakowie, warto wypożyczyć samochód i udać się na wycieczkę do „papieskiego miasta”, czyli Wadowic
CARWIZ rent a car - Wadowice

Będąc w Krakowie, warto wypożyczyć samochód i udać się na wycieczkę do „papieskiego miasta”, czyli Wadowic. W tej uroczej, podkrakowskiej miejscowości przyszedł na świat, spędził dzieciństwo i młodość nasz wspaniały rodak – Karol Wojtyła, zanim 16 października 1978 r. został wybrany na papieża, przyjmując imię Jan Paweł II. W Wadowicach stoi dom rodzinny Wojtyłów, w którym obecnie znajduje się Muzeum Ojca Świętego (a dokładniej: Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach). Warto zobaczyć również piękną Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie Karol Wojtyła przyjął chrzest i przystąpił do I Komunii Świętej, a już jako papież pielgrzymował tu podczas każdej wizyty w rodzinnym mieście.

Na koniec koniecznie trzeba skosztować słynnego tutejszego specjału: papieskiej kremówki. Dawna cukiernia Karola Hagenhubera znajduje się na rynku (Plac Jana Pawła II nr 15). To właśnie Hagenbuber w 1936 r. przywiózł do Polski z samego Wiednia recepturę produkcji kremówek. Właśnie o tym miejscu Jan Paweł II powiedział: A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki. Cukiernię zamknięto w 1945 r., ale dziś kremówki można zajadać w każdej dobrej cukierni, których w Wadowicach nie brakuje.

Lubimy ciasteczka i korzystamy z nich oraz podobnych technologii, aby ułatwić ci korzystanie z naszej witryny www.carwiz.pl. Kontynuując przeglądane naszej witryny, wyrażasz zgodę na ich używanie.  Więcej informacji »