W środku historii

W środku historii

W środku historii

W środku historii

Nowa rezerwacja

Inne miejsce zwrotu
Edytuj swoją rezerwację

Wynajem samochodów Kraków Lotnisko

Dawna stolica Polski to jedno z najpiękniejszych miast Europy, tłumnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Przyjeżdżając do Krakowa, warto wiedzieć co nieco o atrakcjach, które czekają na każdym kroku. Wypożyczalnia samochodów może stanowić natomiast udogodnienie dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na zwiedzanie.

Rynek Główny

Zwiedzanie Krakowa wielu turystów zaczyna od rynku, który tętni życiem niezależnie od pory roku. Większość kamienic i pałaców wokół Rynku to obiekty zabytkowe, liczące sobie po kilkaset lat. Na rynku znajdziemy liczne kawiarnie, restauracje serwujące tradycyjne potrawy polskiej kuchni (np. kotlet schabowy, pierogi) oraz specjały z różnych stron świata, kramy z pamiątkami czy sklepy z ekskluzywnymi towarami.

Barbakan

Na Plantach, przed Bramą Floriańską, znajdziemy najbardziej wysuniętą na północ część fortyfikacji miejskich Krakowa, słynny Barbakan. Wzniesiony w latach 1498-1499 za panowania króla Jana Olbrachta, jest dziś siedzibą oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Wykorzystywany jest jako miejsce ekspozycji wystaw (można tu kupić m.in. obrazy miejscowych artystów), arena walk sportowych (odbywają się tu np. Mistrzostwa Polski w szermierce), a także pokazy walk rycerskich i tańców dworskich, będące nie lada atrakcją dla turystów.

Kazimierz

Przepiękna dzielnica stanowiąca centrum kulturalnego życia Krakowa. Główny punktem stanowi Plac Nowy, nazywany również Żydowskim, skupiający uwagę turystów. Kazimierz pełny jest również zabytkowych kamienic oraz budynków sakralnych (w tym synagogi: Stara, Izaaka, Tempel czy Remuh Tempel; i kościoły: na Skałce, Bożego Ciała, św. Katarzyny czy św. Trójcy). 

Zamek na Wawelu

Położony na wzgórzu wawelski Zamek Królewski to wielowiekowa siedziba królów Polski i symbol polskiej państwowości, jedno z najważniejszych historycznie i kulturalnie miejsc w Polsce.  Od 1930 r. Zamek na Wawelu jest także jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Stałe wystawy wiernie odtwarzają wygląd sal z okresu renesansu i baroku. Zobaczymy tu m.in. niepowtarzalne kolekcje mebli, obrazów, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, broni czy porcelany, a także słynne arrasy Zygmunta Augusta, wspaniałe renesansowe malowidła włoskie, a także najsłynniejszą w Europie kolekcję namiotów wchodzących w skład zbiorów sztuki wschodniej.

INSPIRACJE

Dowiedz się więcej o Polsce i poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne naszego kraju.

Kontakt