Nowa rezerwacja

Inne miejsce zwrotu
Edytuj swoją rezerwację

Wynajem samochodów Szczecin Lotnisko

Szczecin

Położony w północno-zachodniej części Polski Szczecin jest portem morskim, choć nie leży nad morzem. To miasto na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych - autostrady A6 prowadzącej do niemieckiej granicy, drogi ekspresowej S3 przecinającej zachodnią Polskę z północy na południa oraz S10 łączącej Szczecin z Polską środkową. Szczecin ma też dobre połączenia kolejowe oraz międzynarodowe lotnisko Szczecin Goleniów. Przez położone nad jeziorem Dąbie miasto przepływa Odra; do zachodniego wybrzeża polskiej części Bałtyku jest mniej niż 100 km. Miasto nosi liczne ślady swojej wielowiekowej niemieckiej przeszłości. 

Zamek Książąt Pomorskich

Tajemniczy, renesansowy Zamek Książąt Pomorskich znajduje się na Wzgórzu Zamkowym w centralnej części miasta. Jego początki sięgają XII w., zaś obecną formę zawdzięcza XVI-wiecznej przebudowie. Był siedzibą rodu Gryfitów, władców księstwa pomorskiego. Zniszczony podczas działań wojennych w trakcie II wojny światowej, został odbudowany w obecnej formie i mieści instytucje samorządowe i instytucje kultury

Nowy budynek Filharmonii Szczecińskiej

Nowy budynek Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza powstał na miejscu dawnego Konzerthausu. Zaprojektowany przez Estudio Barozzi obiekt jest na wskroś nowoczesny, ale jednocześnie odwołuje się do historycznych szczecińskich budowli. Projekt otrzymał wiele nagród architektonicznych. Jego sale koncertowe są uważane za jedne z najlepszych w Polsce.

Wały Chrobrego

Wały Chrobrego to taras widokowy o długości ok. 500 m położony na skarpie wzdłuż Odry. Wzniesione w czasach, gdy miasto należało do Niemiec, są najbardziej znaną panoramą miasta razem z Zamkiem Książąt Pomorskich, Muzeum Narodowym i katedrą św. Jakuba. Idealne miejsce na popołudniowy spacer.

Szczecińskie jeziora

Największe i najsłynniejsze szczecińskie jezioro to oczywiście Dąbie - z powierzchnią ponad 54 km2 jest to czwarte największe jezioro w Polsce. Na uwagę zasługują też inne zbiorniki wodne. Piękne jezioro Głębokie to idealna piknikowa miejscówka, zaś jezioro Szmaragdowe uwodzi niesamowitym kolorem wody i wspaniałymi terenami spacerowymi.

INSPIRACJE

Dowiedz się więcej o Polsce i poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne naszego kraju.

Kontakt