Nowa rezerwacja

Inne miejsce zwrotu
Edytuj swoją rezerwację

Wynajem samochodów Katowice Lotnisko

Katowice

Dzięki swojemu przemysłowemu charakterowi Katowice są świetne skomunikowana nie tylko z resztą kraju, ale też z Europą. To tutaj przecinają się dwie autostrady - biegnąca z północy na południe A1 i łącząca Dolny Śląsk z Podkarpaciem A4. Do Katowic można też dostać się z Warszawy szybkim pociągiem pendolino lub samolotem na międzynarodowe lotnisko Katowice-Pyrzowice. 

Nikiszowiec

To zabytkowe górnicze osiedle zbudowane z czerwonej cegły jest miejscem wręcz pocztówkowym, które przenosi nas do początków XX w. Zostało wybudowana w latach 1908-1918 dla pracowników kopalni Giesche. Zaprojektowane je w taki sposób, aby w ramach osiedla było wszystko, co może być potrzebne do życia - szkoły, sklepy, restauracje, posterunek policji i kościół. Budynki mieszkalne czyli tzw. familoki są trzykondygnacyjne i mają otwory okienne pomalowane czerwoną farbą. W 2011 r. Nikiszowiec został uznany za pomnik historii. 

Spodek

Słynna hala widowiskowo-sportowa swoją nazwę zawdzięcza kształtowi przypominającym UFO. Rok temu Spodek obchodził 50-te urodziny - pomimo upływu lata budynek nadal zaskakuje swoją futurystyczną arcjotekturą. To ważne miejsce na kulturalnej mapie Katowic - w Spodku grali m.in. Pearl Jam, Rammstein, Metallica czy Modern Talking. 

Strefa Kultury i Muzeum Śląskie

Na dawnych kopalnianych terenach nieopodal Spodka dziś stoją budynki nowoczesnego Centrum Kongresowego, Narodowej Symfonicznej Orkiestry Polskiego Radia i Muzeum Śląskiego. To kawał dobrej współczesnej architektury, który jednocześnie korzysta z dziedzictwa miejsca - na szczycie dawnego kopalnianego szybu znajduje się dziś punkt widokowy. Warto tutaj pospacerować i koniecznie odwiedzić Muzeum Śląskie, żeby lepiej poznać historię regionu. 

Rynek

Ostatnie lata i liczne inwestycje w centrum miasta przyniosły zmiany w wyglądzie centralnego placu miasta. Kiedyś brzydki i betonowy, dziś ma do zaofeorwania znacznie więcej: sztuczną rzekę z leżakami i palmami (tzw. katowickie Buenos Aires czy katowicka Kalifornia), część eventową na różnego rodzaju wydarzenia i wreszcie Plac Kwiatowy, na którym - jak sama nazwa wskazuje - można kupić kwiaty. 

Park Kościuszki

Po spacerze po centrum miasta warto odpocząć w Parku Kościuszki. To największy park w mieście - jego powierzchnia to aż 72 ha. Znajduje się tu wysoka na 50 m słynna Wieża Spadochronowa (to właśnie stąd harcerze stawiali opór siłom Wehrmachtu we wrześniu 1939 r.). Latem odbywają się tu koncerty promenadowe. 

INSPIRACJE

Dowiedz się więcej o Polsce i poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne naszego kraju.

Kontakt