Nowa rezerwacja

Inne miejsce zwrotu
Edytuj swoją rezerwację

Wynajem samochodów Warszawa Modlin Lotnisko

Lotnisko Warszawa-Modlin

Lotnisko Warszawa-Modlin położone jest ok. 40 km na północny zachód od Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej S7 z Warszawy do Gdańska. To dawne lotnisko wojskowe od kilkunastu lat obsługuje ruch cywilny - w pierwszym kwartale 2022 r. skorzystało z niego ponad 525 tys. pasażerów. Tak duża liczba podróżnych jest nie tylko wynikiem bliskości Modlina do Warszawy, ale też tego, że Warszawa-Modlin jest jedną z sześciu polskich baz taniego irlandzkiego przewodnika, czyli linii Ryanair. Lotnisko w Modlinie obsługuje kierunki w całej Europie - polecicie stąd i na Kanary, i do UK, i do Grecji, a nawet do pozaeuropejskiej Jordanii. 

Twierdza Modlin

Twierdza Modlin jest pochodzącym z wieku XIX obiektem militarnym położonym u zbiegu Wisły, Narwi i Wkry, jednym z najlepiej zachowanych tego rodzaju kompleksów w Polsce. 

Pierwsze informacje o budowlach obronnych w tym miejscu pochodzą jeszcze z czasów średniowiecznych, ale to Napoleon wydał rozkaz budowy fortyfikacji w tym miejscu. Po 1813 r. Twierdza stała się własnością rosyjską, a blisko 20 lat później włączono ją w pas umocnień obronnych imperium rosyjskiego. 

Czasy największej świetności Modlin przeżywał w okresie zaborów rosyjskich - był wtedy wielokrotnie rozbudowywany i modernizowany. Po I wojnie światowej i odzyskaniu przez Polskę niepodległości, obiekt militarnie traci na znaczeniu. 

Dziś Twierdza Modlin to ogromny teren udostępniony do zwiedzania turystom i pasjonatom militarnej historii Polski.

Warszawa

Stolica Polski to oczywiście największe polskie miasto, które ma do zaoferowania bardzo wiele i w zasadzie na każdym poziomie. Znajdziecie tu najlepsze muzea, teatry, galerie sztuki a także liczne zabytki z kilkuset lat istnienia miasta. Choć miasto zostało zniszczone w 85 proc. podczas II wojny światowej (a niektóre jej części, takie jak getto w blisko 100 proc.), to Warszawa dziś jest tętniąca życiem metropolią, która z roku na rok zmienia się na lepsze. 

I choć nie da się poznać tego miasta w ciągu jednego dnia, to jeśli nie masz więcej czasu, koniecznie udaj się do centrum, gdzie zobaczysz słynny Pałac Kultury, pójdź na spacer po warszawskim wiernie odbudowanym Starym Mieście, zrelaksuj się przy kawie na Bulwarach Wiślanych i spędź trochę czasu w Parku Łazienki.

INSPIRACJE

Dowiedz się więcej o Polsce i poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne naszego kraju.

Kontakt