Nowa rezerwacja

Inne miejsce zwrotu
Edytuj swoją rezerwację

Wynajem samochodów Łódź Lotnisko

Łódź

Łódź to miasto, którego korzenie sięgają średniowiecza. Jego najszybszy rozwój miał miejsce w XIX w., kiedy to na fali rewolucji przemysłowej, stało się centrum włókiennictwa. Centralne położenie Łodzi na mapie Polski sprawia, że leży ona na styku dwóch bardzo ważnych szlaków komunikacyjnych - biegnącej z zachodu na wschód autostrady A2 i przecinającej Polskę na pół autostrady A1. Łódź posiada międzynarodowe lotnisko i liczne połączenia z resztą Polski. 

Ulica Piotrkowska

Ta jedna z najdłuższych w Europie ulic jest zarazem reprezentacyjnym deptakiem Łodzi, który dzięki imprezom i festiwalom żyje cały rok. Wzdłuż niej można podziwiać liczne zabytkowe kamienice, w których mieszczą się sklepy, kawiarnie i restauracje. Spacer po Piotrkowskiej będzie gratką dla tych, którzy lubią specyficzny styl XIX-wiecznych budynków.

Dworzec Łódź Fabryczna 

Gruntownie przebudowany w drugiej dekadzie XXI w. dworzec Łódź Fabryczna jest jedną z wizytówek miasta. Uważany za najpiękniejszych polski dworzec, znajduje się w samym środku całkowicie przebudowywanego kwartału miasta nazywanego Nowym Centrum Łodzi, który przy okazji również warto zwiedzić. 

OFF-Piotrkowska

Znajdujące się na pofabrycznych terenach centrum OFF-Piotrkowska z wydaje się być miejscem dla hipsterów, ale coś dla siebie znajdzie tu każdy. Można tu dobrze zjeść, napić się dobrej kawy oraz posmakować mocniejszych trunków. Odbywają się tutaj również food festiwale i targi ekologiczne.

Manufaktura i Pałac Poznańskiego

To jedno z najciekawszych miejsc na mapie Łodzi. Dawny kompleks fabryczny Izraela Poznańskiego zyskał nowe życie, gdy stał się centrum handlowo-rozrywkowym na miarę XXI w. Wcześniej ten teren niszczał przez lata pomimo swojej unikatowej wartości dla miasta. Dziś w Manufakturze jest kino, muzea, restauracje, sklepy, a nawet ścianka wspinaczkowa. 

Z kolei Pałac Poznańskiego, nazywany “łódzkim Luwrem”, mieści Muzeum Historii Miasta Łodzi.

INSPIRACJE

Dowiedz się więcej o Polsce i poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne naszego kraju.

Kontakt