Nowa rezerwacja

Inne miejsce zwrotu
Edytuj swoją rezerwację

Wynajem samochodów Bydgoszcz Lotnisko

Bydgoszcz

Bydgoszcz to jedna ze stolic województwa kujawsko-pomorskiego o nazwie przyprawiającej obcokrajowców o palpitacje serca. Położona nieco na uboczu autostrady A1, jest ośrodkiem przemysłu, handlu i logistyki oraz węzłem drogowym, kolejowym i żeglugi śródlądowej. W Bydgoszczy jest też lotnisko międzynarodowe oraz port rzeczny na rzece Brdzie.

Wyspa Młyńska

Zlokalizowana historycznej części miasta Wyspa Młyńska to zielona enklawa w centrum miasta. Nieco chaotyczna zabytkowa zabudowa składająca się z młynów, magazynów zbożowych i spichlerzy dodaje miejscu uroku. To obecnie najchętniej odwiedzany fragment miasta, gdzie można dobrze zjeść, zajrzeć do muzeum czy polenić się w letni dzień na zielonej trawce. 

Katedra Bydgoska

Bydgoska fara to piękny gotycki kościół pod wezwaniem św. Marcina i Mikołaja, zbudowany w drugiej połowie XV w. Jest najwartościowszym zabytkiem staropolskiej architektury miasta. 

Bydgoska Wenecja

W bezpośrednim sąsiedztwie Wyspy Młyńskiej znajduje się obszar miasta, w którym zabytkowe kamienice i dziedzictwo przemysłowe przeplatają się ze sobą. Przepływa tędy rzeka Młynówka. To miejsce, gdzie można dobrze zjeść i napić się piwa w lokalnej warzelni. Idealne miejsce na spacer o każdej porze roku. 

Murale

Coś dla fanów street artu - bydgoskie murale są jedyne w swoim rodzaju. Odwołują się do historii miasta i Polski oraz popkultury, poruszają kwestie społeczne, a także przywołują ważne dla miasta postaci.  

INSPIRACJE

Dowiedz się więcej o Polsce i poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne naszego kraju.

Kontakt