Nowa rezerwacja

Inne miejsce zwrotu
Edytuj swoją rezerwację

Wynajem samochodów Toruń Centrum

Toruń

Toruń to druga - obok Bydgoszczy - stolica województwa kujawsko-pomorskiego, która słynie z przepięknej starówki, przepysznych toruńskich pierników i Mikołaja Kopernika, który się tu urodził. To jedno z najstarszych miast Polski, które prawa miejskie uzyskało w 1232 r. Tak, jak Bydgoszcz, leży nad Wisłą. Obok przebiega autostrada A1, łącząca północ Polski z jej południem. 

Krzywa wieża

Choć najsłynniejsza krzywa wieża znajduje się w Pizie, ta w Toruniu nie ma się czego wstydzić. Jest jedną z 52 baszt obronnych, a jej odchylenie to 1,46 m. Skąd wzięło się jej przechylenie? Wieża znajduje się blisko rzeki, więc za jej odchylenie od pionu najprawdopodobniej odpowiada osunięcie ziemi, choć legenda głosi, że zbudował ją w akcie pokuty za złamane śluby czystości zakonnik krzyżacki.

Rynek 

Toruński rynek staromiejski jest jednym z najpiękniejszych zabytków tego rodzaju w Polsce. W rynku znajdują się m.in. Kościół pw. Ducha Świętego, Centrum Kultury Dwór Artusa, Ratusz Staromiejski czy pomnik Mikołaja Kopernika oraz liczne puby i restauracje

Żywe Muzeum Piernika

Każdy, kto choć raz spróbował toruńskich pierników, pokocha ich smak. Słodkie, lekko korzenne ciastka wypiekane są tu od wieków. W Muzeum Żywego Piernika można się więcej dowiedzieć o tym przysmaku, a także samemu upiec i osobiście udekorować swój piernik.

INSPIRACJE

Dowiedz się więcej o Polsce i poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne naszego kraju.

Kontakt