Życie w rytmie metropolii

Życie w rytmie metropolii

Życie w rytmie metropolii

Życie w rytmie metropolii

Nowa rezerwacja

Inne miejsce zwrotu
Edytuj swoją rezerwację

Wynajem samochodów Warszawa Centrum

Dzisiejszy krajobraz stolicy Polski to niepowtarzalna mieszanka architektury PRL-u, lat 90. i supernowoczesnych budynków. Przemierzając Warszawę, napotkamy mnogość stylów: od dworkowego i wariacji klasycystycznych, aż po odbudowane zabytki, obiekty funkcjonalistyczne i awangardowe. Wypożyczalnia samochodów może być dla zwiedzających optymalnym rozwiązaniem. A co warto zobaczyć?

Stare Miasto

Warszawskie Stare Miasto nazywane bywa „perłą stolicy”. To tętniące wielkomiejskim życiem centrum turystyczne, zachwycające niepowtarzalną atmosferą ulic i uliczek, kolorowymi kamienicami różnych stylów i epok, a także odnowionymi po wojnie średniowiecznymi budynkami. Na Placu Zamkowym stoi dumnie kolumna króla Zygmunta III Wazy – to właśnie on w XVI w. przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Serce Starego Miasta stanowi rynek z przełomu XIII i XIV w. Okolony dawnymi kamienicami i znakomitymi restauracjami, w których serwuje się przepyszne dania kuchni polskiej (kotlet schabowy czy pierogi), jak i potrawy z całego świata. W centralnym miejscu rynku stoi pomnik Syrenki – symbolu i patronki miasta, która znajduje się również w herbie Warszawy. 

Zamek Królewski

Gdy zwiedzimy już urocze zakątki Starego Miasta i rynku, warto powrócić na Plac Zamkowy i wybrać się do Zamku Królewskiego. Jego historia sięga XIV w., kiedy powstała Wieża Wielka (dzisiejsza Wieża Grodzka). Rozbudowywany przez kolejne wieki, za czasów Zygmunta III Wazy uzyskał charakterystyczny kształt zamkniętego pięcioboku. Zamek przez lata pełnił rozmaite funkcje, był m.in. rezydencją królewską, miejscem obrad sejmu, a także centrum administracyjnym i kulturalnym Polski. Wysadzony w czasie wojny przez wojska niemieckie, został odbudowany i w dużej części zrekonstruowany w latach 80. XX w. Inne najpiękniejsze i najwspanialsze rezydencje w Warszawie to: Pałac Prezydencki, Pałac Krasińskich czy Pałac Ostrogskich. 

Pałac Kultury i Nauki

Budzący dziś spore kontrowersje najwyższy budynek w Polsce, do 1956 r. nazywany był Pałacem Kultury i Nauki Józefa Stalina. Z racji tego, że mieści się w śródmieściu Warszawy, na placu Defilad 1, nierozerwalnie kojarzy się z krajobrazem stolicy, górując nad innymi budynkami. Stanowi charakterystyczną architektoniczną mieszankę socrealizmu i polskiego historyzmu. Obecnie Pałac jest miejscem rozmaitych wystaw kulturalnych, eventów gospodarczych, imprez, a także stałą siedzibą Rady miasta stołecznego Warszawy, która obraduje w Sali Warszawskiej.

INSPIRACJE

Dowiedz się więcej o Polsce i poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne naszego kraju.

Kontakt