Życie w rytmie miasta

Życie w rytmie miasta

Życie w rytmie miasta

Życie w rytmie miasta

Nowa rezerwacja

Inne miejsce zwrotu
Edytuj swoją rezerwację

Wynajm samochodów Gdańsk Centrum

Położone nad Zatoką Gdańską największe miasto Trójmiasta o ponad tysiącletniej historii. Przez wieki znajdowało się pod wpływem wielu różnorodnych kultur, dziś stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych północnej części Polski. Warto jednak zobaczyć nie tylko sam Gdańsk, ale i wchodzące w skład Trójmiasta Gdynię oraz Sopot. Wypożyczalnia samochodów będzie w tym przypadku stanowić nie lada udogodnienie. A co zwiedzić w samym Gdańsku?

Ulica Długa i Długi Targ

Długi targ to reprezentacyjny plac, pełniący w Gdańsku również funkcję rynku. Wraz z ulicą Długą tworzy tzw. Trakt Królewski. Przy Długim Targu położone są najważniejsze świeckie budowle miasta: Ratusz Głównego Miasta i Dwór Artusa. W XVI i XVII w. mieszkali tu najzamożniejsi patrycjusze gdańscy i bogaci kupcy. Pełno tu zabytkowych kamienic, a każda ma swoją własną  historię. Gdańskie kamienice są bardzo charakterystyczne: mają wąskie, zwieńczone attykami fasady, hojnie zdobione herbami, figurami czy postaciami antycznych bohaterów. Najstarsze zachowane domy pochodzą ze średniowiecza – na tle budynków nowożytnych podkreślają niepowtarzalny gdański klimat. Trakt Królewski to ulubione miejsce spotkań zarówno turystów, jak i miejscowych. Znajduje się tu bowiem wiele kawiarni, pubów i restauracji, serwujących tradycyjne polskie dania (jak kotlet schabowy czy pierogi), śledzie oraz kuchnię z egzotycznych stron świata. Będąc na Placu Solidarności w Śródmieściu, warto skierować swe kroki do Europejskiego Centrum Solidarności

Westerplatte

Obrona Westerplatte we wrześniu 1939 r. stała się symbolicznym początkiem II wojny światowej oraz polskiego oporu przeciwko agresji III Rzeszy. Miejsce to i bohaterskie czyny z nim związane były wielokrotnie opiewane w literaturze czy filmie. Dziś wszystkie miejsca związane z polem bitwy o Westerplatte są wpisane na listę Pomników historii. Westerplatte położone jest na Wyspie Portowej, w północno-wschodniej części Gdańska. Wypożyczenie samochodu to dobry pomysł, aby dostać się tam szybko i sprawnie.

INSPIRACJE

Dowiedz się więcej o Polsce i poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne naszego kraju.

Kontakt