PODRÓŻE

4 polecane spa na Warmii i Mazurach

Słowo “spa” wywodzi się od nazwy miasta w Belgii, które już w XIV w. znane było z leczniczych źródeł i które dzięki Agacie Christie stało się jeszcze bardziej sławne za sprawą jednego z najinteligentniejszych tego miasta obywateli, czyli Hercule’a Poirot. Jednak nie o słynnym detektywie będziemy dziś pisać, a popularnych gabinetach relaksu i odnowy biologicznej, czyli spa właśnie. A konkretnie o 4 - naszym zdaniem najciekawszych - lokalizacjach na Warmii i Mazurach.
Spa na Warmii i Mazurach | Carwiz.pl

W ostatnich latach weekendowe wypady do spa i korzystanie z zabiegów odnowy biologicznej rośnie w tempie dwucyfrowym. To jedna z tych usług luksusowych, które są coraz popularniejsze. Jeśli marzycie o takim wyjeździe, mamy dla Was subiektywne zestawienie najciekawszych tego typu przybytków na Warmii i Mazurach. Co ważne, wszystkie te obiekty oceniamy równie dobrze, a ich pozycja na naszej liście jest przypadkowa i o niczym nie świadczy.

Hotel Spa Dr Irena Eris, Wzgórza Dylewskie

Na pierwszy ogień rzucamy hotel, za którym stoi najsilniejsza kosmetyczna marka w Polsce, czyli Dr Irena Eris. Irena Eris (a właściwie Irena Szołomicka-Orfinger) zaczynała w latach 80-tych od przydomowej produkcji kremów, dziś jej produkty są obecne w sklepach na całym świecie. 

W hotelu położonym w mazurskiej miejscowości Wysoka Wieś, można skorzystać z licznych zabiegów kosmetycznych w ramach Kosmetycznego Instytutu. Oczywiście, masaże, pielęgnacyjne zabiegi na twarz, zabiegi na ciało i zabiegi hi-tech są wykonywane z wykorzystaniem produktów marki. Z kolei w hotelowym Centrum Spa goście mają do dyspozycji baseny, saunę suchą, saunę mokrą i jacuzzi. 

Średnia ocena na Google: 4.7

Odległość od najbliższego oddziału Carwiz: 169 km (Gdańsk)

Hotel Azzun Orient Spa & Wellness, Kromerowo

Położony na obrzeżach maleńkiej warmińskiej wsi Azzun działa nieprzerwanie od 1992 r. Tylko 20 km dzieli go stolicy województwa Olsztyna. Przepiękna okolica, komfortowe pokoje i bliskość pięknej warmińskiej przyrody to niewątpliwe zalety tego miejsca. 

Oferowane przez hotel zabiegi spa są inspirowane bliskowschodnimi technikami masażu i wykonywane z użyciem kosmetyków renomowanych producentów. Orientalne rytuały są połączeniem tradycji z nowoczesnością. Hotelowe sauny i łaźnie pozwalają na głęboki relaks, a baseny umożliwiają korzystanie z zalet hydroterapii.

Średnia ocena na Google: 4.4

Odległość od najbliższego oddziału Carwiz: 192 km (Gdańsk)

Przystań Hotel & Spa, Olsztyn

Stolica Warmii i Mazur obfituje w wiele atrakcji. Jedną z nich jest bez wątpienia Przystań Hotel & Spa, położona nad jeziorem Krzywym. Mimo iż kompleks znajduje się w granicach miasta, jego lokalizacja umożliwia relaks blisko natury. To miejsce szczególnie przypadnie do gustu wielbicielom słońca, wody i nowoczesnej architektury.

Oferowane zabiegi to przede wszystkim procedury pielęgnacyjne, relaksujące i odmładzające. Można skorzystać z różnego rodzaju masaży, zabiegów specjalnych (kriolipoliza, sonotermolipoliza czy radiofrekwencja mikroigłowa), zabiegów na ciało i na twarz. Wszystkie są wykonywane z wykorzystaniem najwyższej jakości produktów kosmetycznych. 

Średnia ocena na Google: 4.7

Odległość od najbliższego oddziału Carwiz: 180 km (Gdańsk)

Hotel Krasicki History & Spa

Lidzbark Warmiński to miasto o długiej historii - data jego ufundowania ginie w mrokach historii, ale już w XIII w. kroniki wspominają o staropruskiej osadzie Lecbarg. Od połowy XIV w. do XIX w. zarządzany przez biskupów Lidzbark był stolicą Warmii i największym miastem regionu. To miasto przesiąknięte kulturą i tradycją.

Właśnie tutaj znajduje się czwarty bohater naszego zestawienia, czyli Hotel Krasicki History & Spa, który spodoba się sympatykom połączenia tego, co stare z tym, co nowoczesne. Położony w zabytkowym budynku w samym centrum miasta jest wizytówką “Perły Warmii”.

Jakie zabiegi oferuje tutejsze spa? Przede wszystkim kosmetyczne i relaksujące. Możecie zamówić jeden z wykonywanych masaży (ajurwedyjski, zamkowy czy klasyczny), możecie skorzystać z procedur zamkowych czy wybrać jeden z zabiegów kosmetologii estetycznej. 

Średnia ocena na Google: 4.6

Odległość od najbliższego oddziału Carwiz: 164 km (Gdańsk)