Joanna Jędrzejczyk: uwielbiam podróżować!

Joanny Jędrzejczyk chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ale zrobimy to dla formalności. Kilkukrotna mistrzyni świata, Europy i Polski w boksie tajskim. Mistrzyni MMA w wadze słomkowej w latach 2015-2017. Pierwsza Polka występująca w UFC. Bizneswoman i osobowość telewizyjna. A nade wszystko przesympatyczna osoba o niezwykłej energii. W grudniu zeszłego roku udało nam się przepytać JJ o jej podejście do podróżowania.
Joanna Jędrzejczyk: uwielbiam podróżować!

Często podróżujesz? Czy zazwyczaj są to podróże służbowe czy dla przyjemności? Za co lubisz podróżowanie?

Bardzo często podróżuje autem, łącząc podróże służbowe z podróżowaniem dla przyjemności. W moim przypadku nie jest to takie trudne, bo moja praca jest dla mnie przyjemnością, a ja kocham pracować, uwielbiam się rozwijać, poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Tym bardziej, że to ludzie tworzą miejsca, które odwiedzam. Dlatego gdy czeka mnie podróż służbowa, staram się wyruszyć dzień wcześniej, żeby poznać dane miasto czy miejscowość i zrobić coś dla siebie. 

Uwielbiam Polskę! Jeśli uznamy, że dużo jeżdżę po świecie, to po Polsce jeżdżę bardzo dużo i najczęściej samochodem. W tych podróżach najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo - i mam na myśli to, że pojazd, którym się przemieszczam, musi być bezpieczny. Oczywiście musi być też komfortowy, bo spędzam długie godziny za kółkiem.

Jaka była najwspanialsza podróż Twojego życia? 

Z każdej podróży staram się coś “wyciągać”, bo podróżowanie bardzo kształci. Ale nie przeżyłam jeszcze takiej jedynej i niezapomnianej wyprawy.

Natomiast od zawsze wspaniały jest dla mnie każdy rodzinny wypad i nie ma znaczenia, czy jedziemy gdzieś daleko, czy bardzo blisko. Od dawna marzę o tym, żeby spakować całą rodzinę do jednego samochodu i pojechać w podróż po Polsce i po Europie.

Jakie są Twoje ulubione miejsca w Polsce, w Europie i na świecie? 

Cała nasza matka ziemia jest piękna, a już Polska jest po prostu niesamowita. Mamy morze, mamy góry, mamy Warmię i Mazury, gdzie mieszkam. Ale nasz kraj jest dla mnie nadal nieodkryty, dlatego planuję przez najbliższe kilka lat jeździć samochodem i zwiedzić go wzdłuż i wszerz.

Jeśli chodzi o konkretne, to bardzo lubię góry. Co prawda nie miałam zbyt wielu okazji podczas kariery, żeby je zwiedzić, ale od zeszłego roku częściej bywam na południu. Zaczęłam znowu jeździć na nartach, a także poznałam skitury. Góry ponownie mnie urzekły, bo są bardzo piękne. 

Europa też bardzo mi się podoba. Kiedyś mieszkałam dwa lata w Amsterdamie i chciałabym tam wrócić. 

Lubię poczuć lojalność każdego miejsca, które odwiedzam. Wychodzę na ulicę do ludzi, jem to samo, co jedzą lokalsi, rozmawiam z nimi i w ten sposób doświadczam ich kultury.

Wolisz podróżować sama czy w towarzystwie? 

Ja w ogóle w życiu lubię mieć towarzystwo, bo nie lubię być sama, więc jeśli podróże to z kimś. Chociaż gdy zdarzy się tak, że muszę podróżować tylko ze sobą, słucham audiobooków, rozmawiam dużo ze znajomymi, patrzę na mijane krajobrazy a także przyglądam się temu, co się dzieje wokół mnie.

Często korzystasz z wynajmu samochodów na lotnisku - co jest dla Ciebie ważne w tej usłudze? 

Dość często korzystam z wynajmów lotniskowych, kiedy podróżuję po świecie. To jest komfortowe rozwiązanie, bo w zasadzie z każdego miejsca, do którego przybywamy innym środkiem transportu, możemy ruszyć w dalszą podróż.

Za co lubisz Carwiz? 

W wynajmie lotniskowym najważniejsze są dla mnie dwa elementy: ludzie tworzący firmę i dostępność samochodów. 

Tak więc Carwiz lubię przede wszystkim za ludzi, którzy tu pracują - są pełni pasji do podróży i umożliwiają nam, klientom, te podróże. Cieszę się też, że na mapie Polski, ale też na świecie, jest coraz więcej miejsc, gdzie można wynająć samochody od Carwiz rent a car. 

Dziękuję za rozmowę!

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z archiwum prywatnego Joanny Jędrzejczyk.

Sprawdź lokalizacje Carwiz na świecie na Carwiz.rent